Przypominamy, że trwają zapisy do XXIII Międzynarodowego Biegu pod patronatem Burmistrza Dziwnowa „Cztery mile Jarka”, który odbędzie się w Dziwnowie 14 sierpnia 2021 roku. Tylko do końca lipca br. wpisowe wynosi 50pln. Od 1 sierpnia 2021 roku, kwota opłaty wpisowej wzrasta do 60pln. Zgłoszenia do udziału w biegu można dokonać poprzez stronę internetową (link): ZAPISY-CZTERY MILE JARKA 2021

Za pośrednictwem tej strony można również zapisać dzieci (ich udział w biegach na dystansie od 100 do 800 metrów jest bezpłatny), do czego już teraz zachęcamy szczególnie, co pozwoli uniknąć kolejek w dniu biegu. Na stronie zapisów dostępny jest również Regulamin Biegu. W biegu memoriałowym został wprowadzony limit uczestników, który wynosi 150 osób, co jest zgodnie z wciąż obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

Najszybsi zawodnicy biegu memoriałowego, otrzymają oryginalne medale i statuetki ceramiczne, wykonane ręcznie przez dziwnowską artystkę, panią Aleksandrę Sypiańską (właścicielkę Pracowni Ceramicznej Janowczarnia). W ramach pakietu startowego, przewidujemy dla każdego koszulkę biegową z logo biegu oraz numer startowy. Ponadto, każdy zawodnik, który ukończy bieg memoriałowy, otrzyma medal, napój i gorący posiłek. Zwycięzcy wrócą do domów z pucharami i nagrodami rzeczowymi.

Uhonorujemy także najszybsze zawodniczki i najszybszych zawodników z naszego powiatu i Gminy Dziwnów, najlepszych w biegu rodzinnym (pod uwagę bierzemy 2 osoby z najbliższej rodziny), najszybsze osoby w kategoriach wiekowych (K1-K7 i M1-M7), najstarszego i najmłodszego zawodnika oraz osobę, która przyjedzie na bieg z najdalszego zakątka Polski.

Zapraszamy do zapisów i udziału w biegu. Bieg jest poświęcony dziwnowskiemu lekkoatlecie – Jarosławowi Marcowi, który był jednym z najlepszych polskich sprinterów. Jego koronną konkurencją był bieg na 400 metrów oraz sztafeta 4×400 metrów, dzięki którym zdobywał medale Mistrzostw Polski. Odnosił również sukcesy na arenie międzynarodowej.

XXIII edycja biegu „Cztery mile Jarka” odbędzie się dzięki środkom z budżetu Gminy Dziwnów i środkom z „Programu Społecznik na lata 2019-2021” #PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik,#społecznik, #KARR oraz @Pomorze Zachodnie, @Program Społecznik, @Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Tekst i zdjęcia: LUKS „Bałtyk” Dziwnów