W dniu dzisiejszym rozegrano pierwszy bieg II edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Punktualnie o godzinie 11.00 na starcie stanęło 48 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali na trasie usytuowanej w lesie pomiędzy Dziwnówkiem a Łukęcinem. Dopisała pogoda, bo choć temperatura nie była najwyższa (około 2 stopni), to warunki do biegu terenowego (jak podkreślało wielu uczestników), były bardzo dobre. Zmaganiom na trasie przyglądało się spore grono kibiców, zaś w kuluarach zawodów padało wiele zdań dotyczących nowych uczestników. Może to oznaczać, iż w kolejnych biegach obsada będzie liczniejsza, a sama rywalizacja ciekawsza i bardziej emocjonująca.
Swojego zadowolenia nie krył też Jerzy Janawa, organizator i pomysłodawca ligi: Cieszę się, że już w pierwszym biegu mamy tak liczną grupę startujących. To dobrze wróży na przyszłość, bo choć w biegu rywalizujemy, to zasadniczo promujemy ruch i aktywne spędzanie wolnego czasu. Zachęcam do udziału i spotkania na starcie, bo warto zadbać o swoje zdrowie.

DLB2016_10

Wśród mężczyzn czołowe lokaty zajęli: 1. Troszczyński Przemysław (Łukęcin); 2. Musiał Bartłomiej (Wysoka Kamieńska); 3. Borysiuk Arkadiusz (Kamień Pomorski).

Wśród kobiet zwyciężyła Emilia Wolińska (Wolin), przed Joanną Paczyńską (Wysoka Kamieńska) i Dorotą Kowalską (Kamień Pomorski).

DLB2016_16

Szczegółowe zestawienie wyników zamieszczamy w poniższym linku (plik .PDF):

DLB 2016 KLASYIKACJA PO I BIEGU

Galerię ze zdjęciami z pierwszego biegu edycji 2016, można znaleźć w poniższym linku:

DLB 2016 – Bieg 1

Serdecznie pozdrawiamy i do zobaczenia na trasie drugiego biegu :-).