W sobotnie przedpołudnie 30.04.2016 odbył się III bieg Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Tym razem zawodnicy rywalizowali na trasie długości 9440 metrów: Dziwnów – Dziwnówek – Dziwnów. Część trasy prowadziła ścieżkami lasu, co mogło być pewnym utrudnieniem, bowiem na wybrane do biegów odcinki składały się pagórki i strome podbiegi. Zwyciężył Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) w czasie 36,56 min., ustanawiając tym samym nowy rekord tej trasy. Drugi do mety dobiegł Tomasz Magalski (KB Kamień Pomorski) – 37,14 min., zaś trzeci na mecie zameldował się Arkadiusz Borysiuk (także z KB Kamień Pomorski) – 39,35 min.
Wśród kobiet zwyciężyła Joanna Paczyńska (Wysoka Kamieńska) w czasie: 44,12 min., przed Dorotą Kowalską (KB Kamień Pomorski) – 45,03 min. i Elą Musiał (Wysoka Kamieńska) – 46,50 min. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

K2 – Weronika Pelasik (LUKS „Bałtyk” Dziwnów)- 49, 10 min.
K3 – Joanna Paczyńska (Wysoka Kamieńska) – 44,12 min.
K4 – Magdalena Frankowska (Wolin) – 47,16 min.
K5 – Dorota Kowalska (KB Kamień Pomorski) -45,03 min.
M1- Mateusz Ostapko (Wysoka Kamieńska) – 42,58 min.
M2 – Tomasz Magalski (KB Kamień Pomorski) – 37,14 min.
M3 – Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pomorski) – 39,35 min.
M4 – Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) – 36,56 min.
M5 – Grzegorz Materka (KB Kamień Pomorski) – 42,47 min.
M6 – Jan Wolf (KB Kamień Pom) – 45,36 min.

III_Bieg_3

W zawodach wzięło udział 34 zawodników, w tym 11 kobiet. Szczególnie miło było nam gościć zawodników spoza gminy i powiatu, między innymi: z Bydgoszczy, Szczecina i Krzeszyc.
W trakcie zapisów i trwania biegów młodzież z Gimnazjum Publicznego „Pomerania” w Dziwnowie, pod opieką pani Anny Chalcarz, prowadziła akcję „Wysteruj białaczkę w Dziwnowie”. Kampania ta polegała na rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.

III_Bieg_1

Organizator biegu, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Bałtyk”, działający przy GP „Pomerania” , serdecznie dziękuje strażakom OSP Dziwnów: Robertowi Surmie, Maciejowi Wrocławskiemu i Cezaremu Wieczorkowi za sprawną obsługę techniczną, Ani Krzewinie- Pelasik i Małgosi Janawie za obsługę biura zawodów i dokumentację fotograficzną, pani Wiesi Kasabule za pomoc graficzną oraz Andrzejowi Pelasikowi – za wzorową pracę sędziego głównego .

Po biegu w atmosferze pikniku zawodnicy spędzili czas przy grillowaniu. Już dziś zapraszamy na kolejny bieg DLB, który odbędzie się za trzy tygodnie. 21 maja (br.) pobiegniemy na trasie Dziwnów- Międzywodzie- Dziwnów (długość trasy ok.6940 m.).

Szczegółowa klasyfikacja III Biegu Dziwnowskiej Ligi Biegowej znajduje się w linku: III BIEG – KLASYFIKACJA

LUKS „Bałtyk”