W minioną sobotę, tj. 9 kwietnia 2022 roku, przy dość wietrznej i pochmurnej pogodzie, odbyła się tzw. „nocna piątka” w ramach VIII edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Był to już trzeci bieg tegorocznej edycji, a udział w nim wzięło łącznie 37 zawodników (31 biegaczy oraz 6 „kijkarzy”). Zawodnicy rywalizowali na trasie usytuowanej w Dziwnowie, która liczyła 5000 metrów. Zwyciężył Robert Derda ze Świnoujścia z czasem 19.53. Drugi był Bogusław Krzyśków reprezentujący KB Kamień Pomorski z czasem 21.05, zaś trzecia linię mety przekroczyła Weronika Bysiak z KB Kamień Pomorski z czasem 22.23.

W kategorii mężczyzn klasyfikacja wyglądała następująco:
I miejsce – Robert Derda, Świnoujście – 19.53
II miejsce – Bogusław Krzyśków, KB Kamień Pomorski – 21.05
III miejsce – Krystian Jurkiewicz, Kamień Pomorski – 22.29

W kategorii kobiet klasyfikacja wyglądała następująco:
I miejsce – Weronika Bysiak, KB Kamień Pomorski – 22.23
II miejsce – Natalia Wrońska, LUKS Bałtyk Dziwnów – 24.50
III miejsce – Joanna Paczyńska, Goleniów – 24.55

W kategorii nordic walking pierwsze miejsce zajął Bogdan Wierchanowski z Golczewa z czasem 40.37, drugi był Andrzej Karolak z Trzebiatowa z czasem 40.54, zaś trzecie miejsce należało do Kornelii Brzezickiej z Wolina, która osiągnęła rezultat 44.14.
Organizatorem tegorocznej ligi jest LUKS Bałtyk Dziwnów, przy współpracy z z Klubem Biegacza Kamień Pomorski, „Pobierowo Biega”, OSP Dziwnów i MOSiK Dziwnów. Dziwnowska Liga Biegowa finansowana jest ze środków Urzędu Miejskiego w Dziwnowie.

Tekst i zdjęcia: Dziwnowska Liga Biegowa