Trasy Biegowe

Gmina Dziwnów poza typowo żeglarskimi czy turystycznymi walorami, ma jeszcze do zaproponowania te, które powinny zainteresować wszystkich (czynnych i amatorskich) miłośników biegania. Wokół każdej z gminnych miejscowości rozpościerają się ciekawie usytuowane szlaki biegowe, które razem tworzą bardzo malowniczą siatkę ścieżek i tras. Dodatkowymi ich walorami są miłe dla oka krajobrazy i pewne zróżnicowanie terenowe, które pozwala na bardzo dokładne poznanie gminy.

Pierwszą z rekomendowanych tras jest Szlak Biegowy położony w lesie pomiędzy Dziwnówkiem i Łukęcinem.

Szlak

Trasa_Lukecin

Jego początek jest usytuowany tuż przy Parkingu Leśnym, położonym po prawej stronie drogi (102) z Dziwnówka do Łukęcina (mniej więcej w połowie tego odcinka). Na parkingu można zostawić samochód i ruszyć na szlak, poruszając się zgodnie z kierunkiem wskazywanym przez specjalne oznakowanie.

Parking_1

Trasa_1

Trasa_6

Ścieżki szlaku poza oznakowaną trasą rekomendowaną, oferują również dotarcie w szereg innych ciekawych miejsc, znajdujących się w tym dość rozbudowanym obszarze biegowym. Dodatkowym walorem towarzyszącym w czasie biegów, jest zróżnicowana roślinność i specjalnie przygotowane stacje gimnastyczne, które poza samym bieganiem, pozwalają też na zajęcie się innymi partiami mięśniowymi. Polecamy i zapraszamy do wyruszenia na trasę :-).

Trasa_5

Trasa_3