Za nami VII bieg II edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej, która właśnie wchodzi w swoją decydującą o końcowej klasyfikacji fazę. Warto w tym miejscu przypomnieć, iż inicjatywa pod nazwą Dziwnowska Liga Biegowa została zaproponowana amatorom aktywnego trybu życia wczesną wiosną 2015 roku.
Pomysłodawcy tego przedsięwzięcia byli mile zaskoczeni dużym zainteresowaniem i idącą za tym chęcią sportowej rywalizacji, choć – co trzeba podkreślić – w bardzo przystępnej i sympatycznej formule. Jednym z podstawowych założeń było to, aby biegi odbywały się pomiędzy miejscowościami Gminy Dziwnów. Zostały wyznaczone trzy trasy pomiędzy Dziwnowem, Dziwnówkiem, Międzywodziem i Łukęcinem. Na każdej z nich zostały zorganizowane dwa biegi. Łącznie, w pierwszej edycji DLB, wystartowały 63 osoby, przy czym ponad 30 zostało sklasyfikowanych (osoby sklasyfikowane wzięły udział w minimum pięciu biegach).

Przed przystąpieniem do II edycji DLB (biorąc pod uwagę sugestie uczestników Ligi), został zmieniony regulamin z jednoczesnym wprowadzeniem do programu czwartego biegu – półmaratonu. Pierwsza trasa Dziwnów – Dziwnówek liczyła 9440m, druga Dziwnów – Międzywodzie – Dziwnów 6940 m, trzecia Łukęcin – Dziwnówek – Łukęcin 6680 m i czwarta – (półmaraton) Międzywodzie – Dziwnów – Dziwnówek – Dziwnów – Międzywodzie 21097,5 m. Aby zostać sklasyfikowanym należy przebiec wszystkie 4 trasy, a w przypadku uczestnictwa w większej ilości biegów, do klasyfikacji będzie brany pod uwagę lepszy wynik na danym dystansie.

7_7

Do zakończenia II edycji pozostał już tylko jeden bieg – półmaraton, który odbędzie się 8 października. Start do biegu nastąpi z terenu Ośrodka Wczasowego „Marena” w Międzywodziu. Zapisy i start do biegu odbędą się godzinę wcześniej niż zwykle – zapisy od 8.30., start o 9.00. Ostatnim akcentem Ligi będzie jeszcze jeden bieg, który nie będzie już zaliczany do końcowej klasyfikacji. Tuż po jego zakończeniu będzie miało miejsce podsumowanie II edycji, które uświetnią swoją obecnością przedstawiciele władz Gminy Dziwnów.

Wracając jednak do wyników VII biegu: zwyciężył Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) w czasie 26,43 min. przed Jarosławem Kosoniem (KBS Maniak Wolin – Kołczewo) – 28,34 min. i Zdzisławem Kowalskim (Kamień Pomorski) – 30,09 min.

7_9

Wśród kobiet zwyciężyła Joanna Paczyńska (Wysoka Kamieńska) w czasie 31,11 min., druga była Dorota Kowalska (KB Kamień Pomorski) -31,51 min. , trzecia Anna Sidorkiewicz (KB Kamień Pomorski) – 33,00 min.

7_8

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

K1 – Weronika Bysiak (Kamień Pomorski) -36,04 min.
K3 –Joanna Paczyńska (Wysoka Kamieńska) – 31,11 min.
K4– Anna Sidorkiewicz (KB Kamień Pomorski) – 33,00 min.
K5 – Dorota Kowalska (KB Kamień Pomorski) – 31,51 min.
M1 – Patryk Michalski (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 30,41 min.
M3 – Piotr Roczniak (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 30,44 min.
M4 – Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) – 26,43 min.
M5 – Jarosław Kosoń (KBS Maniak Wolin –Kołczewo)
M6 -Jan Wolf (KB Kamień Pomorski) – 32,12 min.

Organizator serdecznie dziękuje strażakom z OSP Dziwnów: Robertowi Surmie i Łukaszowi Kruszewskiemu, pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury: p. Wiesi Kasabule, Zenonowi Nowakowi i Sławkowi Czubakowi, Małgorzacie Janawie prowadzącej biuro zawodów i wszystkim, którzy pomagali w przeprowadzeniu zawodów.
Galerię zdjęć z VII biegu DLB można znaleźć w linku: https://dziwnow4running.org/photo/dlb-2016-bieg-7/

Jerzy Janawa LUKS „Bałtyk” Dziwnów