Za nami VII bieg Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Niezwykle malownicza trasa, wyznaczona leśnymi ścieżkami pomiędzy Dziwnowem a Międzywodziem, liczyła około 6250 metrów. Zwyciężył Łukasz Szymański z Pobierowa – 24,05 min. Drugi był Robert Derda ze Świnoujścia z czasem 24,38 min., zaś trzeci Adrian Śremski (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) z wynikiem 25,51 min.
Wśród kobiet sytuacja znacznie się skomplikowała, ponieważ cztery najszybsze kobiety pomyliły trasę. Nagrodzono więc te, które nie zabłądziły. Wygrała Jolanta Materka (KB Kamień Pomorski) przed Małgorzatą Sych (KB Kamień Pomorski) i Izabelą Mrówczyńską (Kamień Pomorski).
Na szczególną uwagą zasługuje fakt, że w naszym biegu wystartował pan Jan Kruszewski ze Świerzawy. Pan Jan – rocznik 1946, jest najstarszym uczestnikiem, który wystartował w Dziwnowskiej Lidze Biegowej.
Mimo sędziwego wieku (jak na biegacza), pokonał 10 zawodników. Przybiegł do mety na 17 pozycji (startowało 27 osób). Brawo panie Janie!

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli (czasy kobiet do klasyfikacji DLB zostały zaliczone):
K3 – Ela Musiał (Wysoka Kamieńska) – 32,15 min.
K4 – Bożena Jańczak (KB Kamień Pomorski) – 32,57 min.
K5 – Dorota Kowalska (KB Kamień Pomorski) – 32,34 min.
M1 – Adrian Śremski (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 25,51 min
M3 – Bartek Musiał (Wysoka Kamieńska) – 27,09 min
M4 – Robert Derda (Świnoujście) – 24,38 min
M5 –Jarosław Kosoń (Maraton po plaży Kołczewo) -27,14 min
M6 – Andrzej Jankowiak (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 25,51 min
M7 – Jan Kruszewski (Świerzawa) – 33,03 min

LUKS „Bałtyk” składa serdeczne podziękowania paniom: Wiesi Kasabule i Gosi Janawie oraz panom: Zenonowi Nowakowi, Piotrowi Roczniakowi, Włodzimierzowi Heweltowi i Robertowi Surmie za pomoc w organizacji VII biegu. Za dwa tygodnie, tj. 6 października odbędzie się ostatni punktowany bieg IV edycji DLB.
Będzie to półmaraton, do którego zawodnicy wystartują z OW Wellnes Spa Marena w Międzywodziu. Już dziś zapraszamy do udziału w tym biegu :_). Do zobaczenia na starcie.

Tekst i zdjęcia: LUKS „Bałtyk” Dziwnów