Za nami siódmy (przedostatni w tym sezonie) bieg III edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Sobotnia, piękna pogoda towarzyszyła zawodnikom na trasie Łukęcin–Dziwnówek–Łukęcin, zachęcając do sportowego wysiłku.
Zwyciężył Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) uzyskując czas 25,50 min. Jako drugi linię mety przekroczył Jarosław Kosoń (KBK Maniak Kołczewo) z czasem 29,20 min. Trzecią lokatę zajął Zdzisław Kowalski (Kamień Pomorski) z wynikiem 29,36 min.
Najszybciej wśród kobiet, trasę długości ok. 6680 metrów pokonała Joanna Paczyńska (Wysoka Kamieńska) 33,02 min. Druga ma metę przybiegła Dorota Kowalska (KB Kamień Pomorski) uzyskując czas 33,12 min., zaś trzecia była Bożena Jańczak (KB Kamień Pomorski) z wynikiem 34,25 min.

Podczas biegu zdecydowano, że półmaraton, przewidziany na 14 października 2017 roku, odbędzie się tydzień wcześniej, tj. 7 października 2017 roku. Start do półmaratonu będzie miał miejsce o godzinie 10.00, zapisy pół godziny przed startem. Zbiórka zainteresowanych uczestnictwem w biegu będzie miała miejsce w OW „Marena” Wellness Spa w Międzywodziu.
Ze względu na remont drogi z Międzywodzia do Dziwnowa, bieg odbędzie się inną trasą: z Mareny w kierunku Wolina i z powrotem. Ustalono również, że zakończenie III edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej odbędzie się 28 października w OW Marena Wellness Spa. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chociaż raz wzięli udział w biegach ligi.

Tekst i zdjęcia: Jerzy Janawa LUKS „Bałtyk”