W minioną sobotę, tj. 16 marca 2019 roku, ruszyła V edycja Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Edycja – co podkreślają organizatorzy ligi – bardziej rozbudowana, bowiem tym razem składająca się z większej ilości biegów. Do terminarza zostały dołączone dwa dodatkowe biegi (o dystansie 5 km). Pierwszy z nich odbędzie się 18 czerwca tego roku, podczas tzw. Olimpic Day, czyli Biegu Dnia Olimpijskiego. Łącznie zatem w bieżącym sezonie odbędzie się 11 biegów: dziesięć punktowanych i jeden na zakończenie DLB, który nie będzie już zaliczany do punktacji końcowej.

Pierwszy tegoroczny bieg odbył się na trasie Dziwnów–Dziwnówek–Dziwnów, liczącej ok.9400 metrów. Zwyciężył Cezary Borysiuk (KB Kamień Pomorski) z czasem 36,38 min., wyprzedzając Przemysława Troszczyńskiego (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) – 37,53 min., i trzeciego na mecie Piotra Stępnia (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 38,57 min. Wśród kobiet jako pierwsza linię mety przekroczyła Ela Musiał (Wysoka Kamieńska) – 44,20 min. Druga lokata należała do Doroty Kowalskiej (KB Kamień Pomorski) – 45,47 min., zaś trzecia do Joanny Paczyńskiej (Goleniów) – 47,41 min. Bieg ukończyło 32 zawodników i zawodniczek.

LUKS „Bałtyk” Dziwnów – organizator DLB – składa serdeczne podziękowania strażakom OSP Dziwnów: Sylwii Kruszewskiej–Cieślak, Tomaszowi Socha i Krystianowi Skuzie za pomoc techniczną, Małgorzacie Janawie za obsługę Biura Zawodów i p. Wiesławie Kasabule za przygotowanie okolicznościowych dyplomów.
Podziękowania kierujemy również do kolegi Marka Szymańskiego, który zobowiązał się do prowadzenia klasyfikacji DLB. Stowarzyszenie „Nasz Dziwnów” ufundowało dla wszystkich uczestników biegu kalendarze ilustrujące piękno dawnego Dziwnowa. Impreza została zorganizowana przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Dziwnowie. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

K3 – Ela Musiał (Wysoka Kamieńska) – 44,20 min.
K4 – Bożena Jańczak (KB Kamień Pomorski) – 49,33 min.
K5 – Dorota Kowalska (KB Kamień Pomorski) – 45,47 min.
M1 – Adrian Śremski (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 40,31 min.
M2 – Łukasz Guster (KB Kamień Pomorski) – 52,35 min.
M3 – Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pomorski) – 36,38 min.
M4 – Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) – 37, 53 min.
M5 – Jarosław Kosoń (Maraton po Plaży Kołczewo) – 41,04 min.
M6 – Jan Wolf (KB Kamień Pomorski) – 49,45 min.
M7 – Jerzy Loba (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 56,38 min.

Kolejny bieg DLB odbędzie się 6 kwietnia 2019 roku na trasie Dziwnów–Międzywodzie-Dziwnów. Licząca niespełna 7 kilometrów trasa, wiedzie malowniczymi leśnymi ścieżkami. Już teraz zapraszamy do udziału.

Jerzy Janawa LUKS „Bałtyk” Dziwnów