Niezmiernie miło nam poinformować, że już w najbliższą sobotę (12 marca 2022 roku) rozpocznie się VIII edycja Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Organizatorem cyklu 12 biegów jest Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Bałtyk” Dziwnów we współpracy z Klubem Biegacza Kamień Pomorski, Inicjatywą „Pobierowo Biega”, OSP Dziwnów i MOSiK Dziwnów.

Pierwszy bieg odbędzie się na trasie Dziwnówek–Łukęcin–Dziwnówek (dystans do pokonania to około 6670 metrów). Zbiórka uczestników biegu ma miejsce na parkingu leśnym pomiędzy Dziwnówkiem a Łukęcinem (lokalizacja bardzo dobrze widoczna z drogi 102). Zapisy dla osób startujących w biegu i „kijkarzy” rozpoczynają się od godziny 9.30. Start Nordic Walking jest przewidziany na godzinę 9.50, zaś biegu o godzinie 10.00. W zawodach mogą startować osoby, które nie mają zdrowotnych przeciwwskazań do uprawiania sportów wytrzymałościowych.

Nowością tej edycji są dodatkowe dwa biegi na trasie w okolicach Pobierowa o długości około 5 kilometrów. Biegi odbędą się na sześciu trasach (po 2 biegi na każdej trasie). Aby ukończyć VIII edycję Dziwnowskiej Ligi Biegowej, należy przebiec każdą trasę przynajmniej jeden raz. W kategorii Nordic Walking zaliczonych powinno być 5 tras (z wyłączeniem półmaratonu).

Ponadto:

– organizator zapewnia napój po ukończeniu biegu;
– dyplomy dla 3 pierwszych osób w biegu i marszu Nordic Walking (osobno dla kobiet i mężczyzn);
– puchary dla zwycięzców;
– obsługę sędziowską i techniczną biegów;
– dobrą zabawę i znakomite towarzystwo.

Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII edycji. Warto popracować nad swoją kondycją !!! W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu z organizatorem: Jerzy Janawa tel. 607 377 071. Dziwnowska Liga Biegowa jest finansowana jest ze środków Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (Gminy Dziwnów).