W minioną sobotę (2 kwietnia br.), odbył się pierwszy półmaraton Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Bardzo miłym zaskoczeniem byłą frekwencja: wystartowało i ukończyło bieg 46 uczestników, w tym 13 kobiet !!! Dopisała też pogoda, która wydawała się niemal idealną na rozegranie biegu :-). Patrząc historycznie, był to chyba pierwszy półmaraton, jaki odbył się w gminie Dziwnów, a być może nawet pierwszy w powiecie (jeżeli ktoś posiada informacje na ten temat, prosimy o sygnał). Start i meta biegu usytuowane były przy Ośrodku Wczasowym „Marena Wellness & Spa” w Międzywodziu. Po starcie zawodnicy biegli ścieżką pieszo – rowerową do Dziwnowa. Tam strażacy kierowali wszystkich uczestników na dalszą trasę biegu: dziwnowską promenadę, dalej ul. Kaprala Koniecznego do ścieżki pieszo – rowerowej prowadzącej do Dziwnówka. W Dziwnówku zaś prosto do punktu zwrotnego.

DLB2016_212

Na tzw. „zawrotce” znajdował się bufet z napojami i owocami przygotowany przez Radę Sołecką Dziwnówka, a obsługiwany osobiście przez panią sołtys Justynę Hołdyńską oraz pomagające jej panie ze świetlicy (razem z dziećmi). Serdecznie dziękujemy za miłe (i jakże potrzebne) wsparcie dla zawodników. Tą samą trasą biegacze wracali do Międzywodzia. Na mecie niespodzianki nie było, zwyciężył Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) z czasem: 1,23,02. Drugi był Robert Derda (Świnoujście) – 1,25,36; trzeci Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pom.) – 1,25,56. Wśród kobiet najszybsza okazała się Joanna Paczyńska (Wysoka Kamieńska) – 1,42,05; przed Żanetą Kazimierską (Wolin) – 1,42,36 i Bożeną Jańczak (KB Kamień Pom.) – 1,43,11. W poszczególnych kategoriach wiekowych wygrali:

K2 –Paulina Nowak (Nowogard)
K3 – Joanna Paczyńska (Wysoka Kamieńska)
K4 – Żaneta Kazimierska(Wolin)
K5 – Jolanta Mejka (KB Kamień Pom.)
M1 – Mateusz Ostapko (Wysoka Kamieńska)
M2 – Tomasz Magalski (KB Kamień Pom.)
M3 – Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pom.)
M4 – Przemysław Troszczyński  (Bracia Troszczyńscy Łukęcin)
M5 – Grzegorz Materka  (KB Kamień Pom.)
M6 – Jan Wolf (KB Maniak Wolin)

DLB2016_211

Bardzo miłą niespodziankę sprawiło kierownictwo OW „Marena Welnes &Spa” przygotowując dla wszystkich uczestników półmaratonu (i całej obsługi biegu) posiłek na mecie. Smaczna i pożywna zupa, owoce, warzywa, ciepłe i zimne napoje, a na deser pyszne ciasto podarowane przez Cukiernię Dariusza Bojzana – było pysznie i niezwykle miło. Przesympatyczną obsługą kierował pan Piotr Rodziejczak, który razem osobami wydającymi posiłki dbało o to, aby nikogo nie ominął świeży i ciepły posiłek. W imieniu wszystkich uczestników biegu dziękujemy pani Jolancie Fabijańskiej, kierowniczce ośrodka, za tak ciepłe i miłe przyjęcie. Dziękujemy również Piotrowi Roczniakowi za inicjatywę i zaangażowanie w zorganizowanie podsumowania biegu na terenie Marena Wellness&Spa.

DLB2016_214

Szczególne podziękowania kierujemy do strażaków z OSP Dziwnów i OSP Międzywodzie. Dzięki ich asyście pomocy, wszyscy uczestnicy biegu mogli się czuć bezpieczni. Słowa podziękowania kierujemy również pod adresem pań pracujących w biurze zawodów: Anna Krzewina – Pelasik i Małgorzata Janawa. Andrzej Pelasik (jeden z współtwórców ligi) tym razem pełnił rolę sędziego głównego (któremu życzmy szybkiego powrotu do zdrowia i biegania!). Cieszy nas również fakt, że uczniowie Gimnazjum Publicznego „Pomerania”: Jakub Pawlas i Daniel Ligęza zaangażowali się w pomoc i pilotowali bieg na rowerach. Z pewnością piękne zdjęcia z półmaratonu będziemy mogli wkrótce oglądać dzięki fotoreporterowi z Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury oraz panom: Andrzejowi Janowiczowi i Piotrowi Matuszewskiemu. Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy wspierali nas na trasie biegu.

DLB2016_213

Na kolejny bieg zapraszamy już 30 kwietnia. Tym razem będzie to krótszy dystans, a rywalizacja będzie prowadzona na trasie Dziwnów – Dziwnówek – Dziwnów (dystans około 9440 metrów). Już dziś serdecznie zapraszamy !!! Udział może wziąć każdy chętny.

Szczegółowe wyniki półmaratonu można znaleźć w linku (dokument PDF):
DLB Wyniki PÓLMARATON 02.04.16

Galerię zdjęć z tego biegu można znaleźć w linkach:
https://dziwnow4running.org/photo/dlb-2016-polmaraton/

Półmaraton Sezonu 2016 (druga galeria)

Tekst i zdjęcia: Organizatorzy/LUKS Bałtyk