34 osoby stanęły na starcie V biegu Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Trasa prowadziła z Dziwnowa, dookoła Martwej Dziwny, przez Międzywodzie i ścieżką pieszo – rowerową do miejsca startu. Niespodzianki nie było, zwyciężył niepokonany w tej edycji, Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) – 27,07 min., przed Robertem Derdą (TT Szczecin) -27,09 min. i Bartkiem Musiałem (Wysoka Kamieńska) – 27,47 min. Wśród kobiet, dystans 6940 metrów, najszybciej pokonała Emilia Wolińska (Wolin) -32,05 min., druga była Paulina Nowak (Nowogard) – 34.02 min., trzecia Bożena Jańczak (KB Kamień Pomorski) – 34,14 min. Warto podkreślić, że Przemysław Troszczyński ustanowił kolejny rekord trasy.

Ponadto, zdecydowana większość zawodników poprawiła swoje czasy w porównaniu do poprzedniego biegu na tej trasie. To bardzo cieszy, świadczy bowiem o tym, że forma uczestników biegów wciąż rośnie. Jednocześnie przypominamy, że był to ostatni bieg DLB przed wakacjami. Kolejny raz na starcie spotkamy się 10 i 24 września. 8 października czeka nas półmaraton, a 22 października odbędzie się uroczyste podsumowanie Ligi i ostatni bieg, który nie będzie zaliczany do końcowej klasyfikacji DLB.

Serdecznie podziękowania kierujemy do osób, które brały czynny udział w organizacji biegu: Andrzejowi Pelasikowi–sędziemu głównemu, Ani Krzewinie–Pelasik i Małgosi Janawie za obsługę biura zawodów, strażakom OSP Dziwnów-Włodzimierzowi Heweltowi i Piotrowi Roszakowi za obsługę techniczną, pani Wiesi Kasabule za przygotowanie pucharów i dyplomów oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów.

Dziękuję zawodnikom, za ich nieustanną formę i gotowość do biegania. Życzymy udanych wakacji i spotkań na trasach biegowych. Zapraszamy też do udziału w XVIII Międzynarodowy Biegu „Cztery mile Jarka”, który odbędzie się 23 lipca (start o 14.15).

Szczegółowo klasyfikacja V Biegu Dziwnowskiej Ligi Biegowej: DLB V Bieg Klasyfikacja

LUKS „Bałtyk”