Aktualności

PIĄTY BIEG VII EDYCJI DLB 2021

Po zniesieniu kolejnych obostrzeń, uczestnicy Dziwnowskiej Ligi Biegowej mogli ponownie stanąć do tak wyczekiwanego, wspólnego startu (w dniu 9 maja 2021 roku). Tym razem, rywalizacja odbywała się na niezwykle malowniczej, leśnej trasie, która została wyznaczona na pętli Dziwnów–Międzywodzie–Dziwnów (około 6370 metrów). Zawody wygrał Łukasz Szymański (Pobierowo Biega – 23,40), wyprzedzając Arkadiusza Borysiuka (KB Kamień Pomorski/Elite Nieruchomości – 24,28) i trzeciego na mecie Pawła Srokę (Kowary Biegają – 25,36).

Wśród kobiet, prym wiodła Weronika Bysiak (KB Kamień Pomorski – 28,23), która jako pierwsza przekroczyła linię mety. Drugie miejsce zajęła Dorota Kowalska  (KB Kamień Pomorski – 29,25), zaś trzecie Emilia Wolińska (Wolin – 29,43).

W konkurencji Nordic Walking najszybsza była Martyna Dajlid (Kołczewo – 53,54), drugie miejsce zajęła Agnieszka Szydłowska (Pobierowo Biega – 54,04), trzecie Dorota Baryła (Wolin – 54,33).

Najszybszym „kijkarzem” został Henryk Szamotulski z Trzebiatowa (Ekspedycja Nordic Team Szczecin – 37,49), drugi był Marek Dołęgowski (Maniak Wolin – 53,56), trzeci Janusz Cetera z Dziwnówka (Ekspedycja Nordic Team Szczecin – 53,58).

M7 – Zbigniew Kurek (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 40,08

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w biegach, w szczególności zaś za zachowanie ostrożności i środków bezpieczeństwa. Podziękowania kierujemy do Katarzyny Dąbkowskiej, Bożeny Jańczak i Marka Szymańskiego za sprawna obsługę Biura Zawodów oraz Włodzimierza Hewelta (za obsługę techniczną biegu) i Pani Wiesławy Kasabuły za przygotowanie okolicznościowych dyplomów.

Tegoroczna edycja DLB odbywa się dzięki dofinansowaniu z Programu Społecznik na lata 2019-2022Program Marszałkowski #PomorzeZachodnie, #Programpołeznik, #społecznik, #KARP oraz Pomorze Zachodnie, Program Społecznik, Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A i środków Gminy Dziwnów.

Kolejny bieg – półmaraton, odbędzie się w sobotę, 22 maja 2021 roku. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.