Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pomorski) został zwycięzcą biegu na trasie Dziwnów – Dziwnówek – Dziwnów (rozegranego 1 czerwca 2019 roku). Czas jaki osiągnął zwycięzca to 35,08 minut, jest nowym rekordem trasy !!! Na drugim miejscu finiszował Robert Derda (Szczecin) z wynikiem 36,05 minut. Na trzecim uplasował się Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) z czasem 37,05 minut. Wśród pań, trasę długości 9400 m, jako pierwsza pokonała Anna Centkowska–Derda (Biegam Świnoujście) z czasem 44,15 minut przed Dorotą Kowalską (KB Kamień Pomorski) – 44,39 minut i Izą Troszczyńską (Bracia Troszczyńscy Oborniki) – 46,50 min.
W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

K2 – Iza Troszczyńska (Bracia Troszczyńscy Oborniki) – 46,50 minut
K3 – Anna Centkowska – Derda (Biegam Świnoujście) – 44,15 minut
K5 – Dorota Kowalska (KB Kamień Pomorski) – 44,39 minut
M1 – Igor Dąbkowski (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 50,47 minut
M2 – Mateusz Bulak (Bracia Troszczyńscy Oborniki) – 48,10 minut
M3 – Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pomorski) – 35,08 minut
M4 – Robert Derda (Szczecin) – 36,05 minut
M5 – Jarosław Kosoń (Maraton po plaży Kołczewo) – 40,44 minut
M6 – Jan Wolf (KB Kamień Pomorski) – 49,09 minut
M7 – Jerzy Loba (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 55,24 minut

Zawody zorganizowano przy wsparciu finansowym Gminy Dziwnów. Serdeczne podziękowania składamy naszym niezawodnym strażakom (ochotnikom), którzy jak zwykle wzorowo zabezpieczali bieg: Sylwii Cieślak–Kruszewskiej, Włodzimierzowi Heweltowi i Krystianowi Skuzie.
Kolejny bieg rozegrany zostanie na nowej trasie – 5000 metrów, 18 czerwca 2019 roku, przy okazji rozgrywania Biegu Dnia Olimpijskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców całego powiatu do udziału w Biegu Dnia Olimpijskiego. Regulamin i zapisy (dzieci, młodzieży i dorosłych, osób niepełnosprawnych oraz rodzin) dostępne są na stronie (link):  BIEG DNIA OLIMPIJSKIEGO – ZGŁOSZENIA

Każdy uczestnik biegu, otrzyma koszulkę, okolicznościowy medal, napój i posiłek. W parku miejskim zorganizowane będą zawody sportowe, pokazy i wiele innych atrakcji dla dzieci oraz młodzieży. Swój udział zapowiedziało już ponad trzydziestu olimpijczyków.
Każdy, kto jest zainteresowany startem w tym biegu, proszony jest o wejście na stronę z rejestracją i zapoznanie się z regulaminem. Bieg Dnia Olimpijskiego rozgrywany jest tylko w jednej miejscowości w kraju. Taka okazja już się nie powtórzy. UWAGA! Każdy, kto chce uczestniczyć w tym święcie sportu, musi dokonać elektronicznej rejestracji (zapisy są darmowe). W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny: 607 377 071.

Tekst i zdjęcia: Jerzy Janawa LUKS „Bałtyk”