W najbliższą sobotę, tj. 13 marca 2021 roku zostanie zainaugurowana VII edycja Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Do startu w tegorocznej odsłonie zapraszamy nie tylko biegaczy, ale też osoby uprawiające Nordic Walking. Mamy jednocześnie nadzieję, że łącząc obie te dyscypliny, grono startujących będzie jeszcze liczniejsze, a przy tym popularni „Kijkarze”, których w gminie jest coraz więcej, będą mogli podzielić się z biegaczami swoimi doświadczeniami.

Rejestracja zawodników będzie się odbywała przed wejściem do hali MOSiK Dziwnów (ul. Reymonta 10) w godzinach 18.30-18.55. Start biegu jest przewidziany na godzinę 19.00 (biegacze) i 19.02 (dla uprawiających Nordic Walking). Do pokonania będzie łączenie 5000 metrów (na terenie Dziwnowa).

Z uwagi na wciąż utrzymujące się wirusowe obostrzenia, bardzo prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej, aby nie tworzyć niepotrzebnego tłoku/zgromadzenia podczas rejestracji. Przypominamy również o zakrywaniu ust i nosa (do momentu startu) oraz o zachowaniu bezpiecznego dystansu. W miarę możliwości, prosimy również o zabranie z sobą własnego długopisu. Chcemy przy tym dodać, że jakkolwiek cenimy sobie doping kibiców, tak obecnie prosimy o nie gromadzenie się przy bramie startowej osób, które nie uczestniczą w zawodach. Bardzo liczmy na to, że ta sytuacja wkrótce ulegnie zmianie, ale w obecnych okolicznościach musimy unikać tworzenia jakichkolwiek zgromadzeń, dlatego bardzo prosimy o wyrozumiałość.

W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań, prosimy o kontakt z prezesem LUKS „Bałtyk” Dziwnów – Jerzy Janawa telefon: 607 377 071

Zwracamy przy tym uwagę, że jeśli ktokolwiek z planujących udział w biegu, będzie czuł się źle czy kilka godzin przed startem będzie miał wysoką temperaturę (gorączkę), powinien zostać w domu.


Udział w poszczególnych biegach jest bezpłatny. Regulamin Ligi uległ nieznacznym zmianom. Najważniejsze punkty przedstawiamy poniżej:

1. Każdy zawodnik przed startem musi podpisać oświadczenie o braku przeciwwskazań do uprawiania biegów.

2. Prawo startu mają wszyscy chętni, którzy przed startem zgłoszą swój akces w Biurze Zawodów.

3. Prawo startu mają osoby urodzone w roku 2009 i starsze (dzieci i młodzież do 18 roku życia oraz zawodnicy Nordic Walking zwolnieni są z półmaratonu).

4. W przypadku osób małoletnich oświadczenie, w imieniu uczestnika musi podpisać prawny opiekun dziecka.

5. W VII edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej odbędzie się 10 punktowanych biegów – po 2 biegi na 5 trasach.

6. Aby zostać sklasyfikowanym, należy ukończyć 5 biegów na różnych trasach (w kategoriach wiekowych K1 i M1 i Nordic Walking – 4 biegów, bez półmaratonu).

7. Organizator zapewnia napoje wszystkim uczestnikom biegu i wyniki klasyfikacji.

8. Ze względu na pandemię, przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa maseczką oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu.


Pierwsza część VII edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej (wiosenna), odbywa się dzięki Programowi Społecznik na lata 2019-2021, który jest jednym z Programów Marszałkowskich Województwa Zachodniopomorskiego.