Już w najbliższą sobotę (24 marca), startuje IV edycja Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Organizator, czyli Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Bałtyk” Dziwnów, serdecznie zaprasza do udziału w tej biegowej imprezie wszystkich amatorów biegania. Pierwszy bieg wystartuje sprzed hali sportowo – widowiskowej w Dziwnowie. Zapisy od 9.30, start o 10.00. W lidze mogą brać udział osoby urodzone w roku 2003 i starsze, które nie mają przeciwwskazań do uprawiania biegów. W całym cyklu DLB odbędzie się 9 biegów:

Przypominamy, że aby zostać sklasyfikowanym w IV edycji DLB należy przebiec przynajmniej 4 trasy – każda inna (przy przebiegnięciu jednej trasy dwukrotnie zaliczony zostanie lepszy wynik). Nie wyklucza to oczywiście tzw. startów jednorazowych. Każdego zachęcamy do odrobiny ruchu i sprawdzenia swoje kondycji na trasie.

Organizator zapewnia w każdym biegu pomiar czasu i informacje o klasyfikacji generalnej,  puchar dla najszybszej kobiety i najszybszego mężczyzny, dyplomy dla 3 kobiet i 3 najwyżej sklasyfikowanych  mężczyzn. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymają napoje. Dodatkowo, można liczyć na niespodzianki, które przedstawimy w odpowiednim czasie. Na zakończenie ligi każdy, kto weźmie udział chociaż w jednym biegu, dostanie okolicznościową koszulkę. Najlepsi w klasyfikacji ogólnej i wiekowej otrzymają puchary.

Wszyscy, którzy zostaną sklasyfikowani (przebiegną przynajmniej 4 biegi na różnych trasach) zostaną udekorowani okolicznościowymi, specjalnie zamówionymi na tę okazję medalami. Sponsorami strategicznymi IV edycji DLB są: Marena Wellness § Spa Międzywodzie i Bank Spółdzielczy  w Wolinie. Mamy przy tym nadzieję, że wsparcia tej inicjatywie udzielą również lokalni sponsorzy.

Liczymy na szeroki udział wszystkich, którym ruch na świeżym powietrzu sprawia radość. Nie trzeba osiągać znakomitych wyników, najważniejsza jest dobra zabawa i miła atmosfera.

Bieżące informacje można śledzić na FB/DLB oraz dodatkowo stronie Gminy Dziwnów: www.dziwnow.pl

Do zobaczenia na starcie w najbliższą sobotę (24 marca). Serdecznie zapraszamy :-).

Tekst: LUKS „Bałtyk