W najbliższą sobotę tj. 17 września, na malowniczej trasie w okolicach użytku ekologicznego Martwa Dziwna, odbędą się I Nadbałtyckie Zawody Drużynowe w Biegu na Orientację. Zawody organizowane będą w ramach projektu Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży „Karol”, a przygotowane przez Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Bałtyk” działający przy Gimnazjum Publicznym „Pomerania” w Dziwnowie.
To pierwsza tego typu propozycja spędzenia wolnego czasu skierowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Rozpoczęcie rywalizacji ma miejsce o godzinie 10.00 na drodze do plaży (tuż przy użytku ekologicznym Martwa Dziwna).

Sport

W imprezie udział wezmą zespoły dwuosobowe. Zadaniem uczestników będzie jak najszybsze pokonanie trasy i dotarcie do punktów kontrolnych, na których będzie trzeba wykonać określone zadania. Podczas pierwszej edycji tego wydarzenia wprowadziliśmy uproszczoną formę rywalizacji w biegach na orientację. Bogatsi o doświadczenie organizacji I edycji, chcemy w następnym roku wprowadzić dodatkowe elementy orientacji w terenie.

SDM_Karol

Godziny startu:
10.00 – szkoły podstawowe
12.00 – gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

Całe wydarzenie jest dofinansowywane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Jest to równocześnie część ogólnoeuropejskiej kampanii, realizowanej pod hasłem #BeActive Europejskiego Tygodnia Sportu – inicjatywy Komisji Europejskiej, mającej promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie.
Dodatkowo Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL dostarczyła dla uczestników I Nadbałtyckich Drużynowych Zawodów w Biegu na Orientację bezpłatne napoje izotoniczne w limitowanej serii aluminiowych puszek #TakeBackYourStreets!

ETS

Akcję wspiera także Ministerstwo Sportu i Turystyki, Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu dla Wszystkich TAFISA oraz Recan Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Uczestnicy wydarzenia mają za zadanie zebrać puste opakowania do specjalnie oznaczonych pojemników, które zostaną przekazane do ponownego przetworzenia. Serdecznie zapraszamy :-).

Tekst: LUKS Bałtyk


BNO