Przy silnie wiejącym wietrze, ale jednocześnie przy dość względnych warunkach pogodowych, odbył się VIII – ostatni (punktowany) bieg III edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Tym razem trasę półmaratonu, ze względu na remont drogi (odcinek z Międzywodzia do Dziwnowa), wyznaczono z OW Welnness Spa „Marena” w Międzywodziu w kierunku Wolina, a dokładnie do punktu położonego za miejscowością Korzęcin i z powrotem.
Trasa okazała się szybka, bo przy jej pokonaniu, padło wiele rekordów życiowych.
Zwyciężył Tomasz Magalski (KB Kamień Pomorski) osiągając czas – 1,23,42 godziny przed Przemysławem Troszczyńskim (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) – 1,24,14. Trzeci na mecie był Robert Derda (TT Szczecin) z rezultatem – 1,25,53 godziny. Najszybciej wśród kobiet pobiegła Dorota Kowalska (KB Kamień Pomorski) – 1,44,31 , która wyprzedziła Bożenę Jańczak (KB Kamień Pomorski) – 1,50,59 i trzecią na podium Jolantę Materkę (także KB Kamień Pomorski) – 1,56,01. Łącznie, bieg ukończyło 30 zawodników, w tym 7 kobiet.

Znana jest już klasyfikacja III edycji DLB, ale z jej ogłoszeniem wstrzymamy się do oficjalnego podsumowania, które nastąpi 28 października. Co jednak można powiedzieć już teraz – w III edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej zostały sklasyfikowane 32 (lub 33 osoby). Ogółem udział wzięło 83 amatorów biegania, w tym 19 kobiet.
Organizator DLB – LUKS „Bałtyk” Dziwnów, składa serdeczne podziękowanie pani Joli Fabijańskiej i pracownikom Welnness Spa Marena za przygotowanie ciepłego bufetu i miejsca na wypoczynek po biegu. Dziękujemy również Ani Krzewinie-Pelasik, Małgorzacie Janawie, Andrzejowi Pelasikowi, Zenonowi Nowakowi i Włodzimierzowi Heweltowi z OSP Dziwnów za sprawną obsługę półmaratonu.

Na koniec pragniemy zaprosić wszystkich uczestników III edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej (również tych, którzy zaliczyli choćby jeden bieg w sezonie) do udziału w podsumowaniu Ligi. Zakończenie jest zaplanowane na 28 października na terenie Welnness Spa „Marena” w Międzywodziu. O godzinie 10.00 odbędzie się bieg na trasie Międzywodzie–Dziwnów-Międzywodzie, ale trasą inną niż zwykle. Start z „Mareny, następnie plażą do Martwej Dziwny i powrót ścieżkami leśnymi do miejsca startu. Bieg ten nie będzie zaliczany do klasyfikacji Ligi i będzie miał charakter rozgrzewki przed podsumowaniem. Na godzinę 11.00 przewidujemy podsumowanie, w którym są przewidziane liczne niespodzianki. Już teraz serdecznie zapraszamy :-).

Galeria zdjąć z II półmaratonu sezonu 2017 znajduje się w linku: II PÓŁMARATON SEZONU 2017

Tekst i zdjęcia: Jerzy Janawa LUKS „Bałtyk” Dziwnów