42 osoby (w tym 9 kobiet) wystartowały w drugim biegu Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Rywalizacja, przy niemal idealnej dla biegnia pogodzie, odbywała się na trasie Dziwnów – Dziwnówek – Dziwnów. Pokonanie tego dystansu (9440 metrów) nie sprawiało żadnemu ze startujących problemu, to zaś zaowocowało ukończeniem biegu przez wszystkich zawodników.
Zwyciężył Tomasz Magalski (KB Kamień Pomorski), który na zaliczenie całego dystansu potrzebował 35 minut i 59 sekund. Drugi linię mety przekroczył Robert Derda (TT Szczecin) z czasem 36 minut i 28 sekund.
Jako trzeci na mecie zameldował się Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) osiągając czas – 38 minut i 50 sekund.

Wśród kobiet rywalizacja trwała do ostatnich metrów. Linię mety równocześnie przekroczyły Dorota Kowalska (Kamień Pomorski) i Joanna Paczyńska (Wysoka Kamieńska). Obie panie osiągnęły czas 44 minuty i 43 sekundy. Trzecie miejsce z czasem 46 minut i 39 sekund zajęła Anna Sidorkiewicz ( KB Kamień Pomorski).

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:
K3 – Joanna Paczyńska (Wysoka Kamieńska) – 44,43 min.
K4 – Anna Sidorkiewicz (KB Kamień Pomorski) – 46,39 min.
K5 – Jolanta Materka (KB Kamień Pomorski) – 49,45 min.
M1 –Łukasz Kuś (Wisełka) – 46,04 min.
M2 – Tomasz Magalski (KB Kamień Pomorski) – 35,59 min.
M3 – Krzysztof Wilczyński (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 41,05 min.
M4 – Robert Derda (TT Szczecin) -36,28 min.
M5 – Zdzisław Kowalski (Kamień Pomorski) – 41,06 min.
M6 – Jan Wolf (KB Kamień Pomorski) – 49,20 min.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu „Nasz Dziwnów” za ufundowanie upominków w postaci kalendarzy dla każdego z uczestników biegu. Strażakom OSP Dziwnów: Robertowi Surmie, Krystianowi Skuzie, Maciejowi Wrocławskiemu i Cezaremu Wieczorkowi za pomoc techniczną na trasie biegu.
Pracownikom MOSiKu: pani Wiesi Kasabule i Zenonowi Nowakowi za pomoc organizacyjną oraz Małgorzacie Janawie i Andrzejowi Pelasikowi za prowadzenie biura zawodów. Do zobaczenia na trasie półmaratonu (22 kwietnia) :-).

Galeria zdjęć z II biegu jest dostępna w linku: II BIEG DLB 2017

Jerzy Janawa, LUKS „Bałtyk” Dziwnów