Już w najbliższą sobotę (tj. 2 kwietnia 2016 roku), odbędzie się najdłuższy (bo liczący 21087,5 m) bieg tegorocznej edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej – tzw. półmaraton. Zapisy do biegu będą przyjmowane tradycyjnie pół godziny przed startem, tj. od godziny 10.00, na terenie Marena Wellness & Spa w Międzywodziu (ul. Turystyczna 1- patrz mapka): http://www.marenaspa.pl/dojazd.
Start jest przewidywany punktualnie o godzinie 10.30. Dla wszystkich uczestników biegu organizatorzy przygotują bufet z wodą w połowie trasy (Dziwnówek).

DSC08333

Trasa półmaratonu przebiegać będzie od miejsca startu chodnikiem do Dziwnowa (wzdłuż drogi 102), następnie przez most, dalej chodnikiem obok Polo Marketu i ulicą E. Orzeszkowej. Następnie prowadzić będzie w kierunku promenady, którą należy biec do wysokości zejścia przy ul. Szosowej, dalej zaś ścieżką pieszo – rowerową do Dziwnówka. W Dziwnówku cały czas prosto w kierunku lasu do punktu zwrotnego. Tam usytuowany będzie półmetek. Powrót tą samą trasą (szczegółowa mapka w załączeniu).

Półmaraton_START

Organizatorzy wyrażają nadzieję, iż pokonanie tej trasy nie będzie dużym problemem (kondycyjnym i orientacyjnym) i co istotne, zwracają uwagę też uwagę na to, iż DLB powstała z myślą o amatorach i osobach uprawiających biegi w sposób nieco bardziej regularny. Oznacza to, że kluczowe jest nastawienie mające na celu pokonanie tej trasy, co ma nastąpić w atmosferze dobrej zabawy i poprawianiu swojej kondycji. Wynik, choć dla każdego uczestnika nie bez znaczenia, nie powinien decydować o przystąpieniu do rywalizacji. Istotne jest to, aby dobrze się bawić i w sportowy (zdrowotny) sposób, spędzić część soboty :-).

trasa_polmaraton_corel_2_2

Plik z trasą w lepszej jakości można znaleźć tutaj:
https://dziwnow4running.org/file/trasa_polmaraton_corel_2_2.jpg

Do zobaczenia 2 kwietnia w Międzywodziu na starcie do biegu :-).

Organizatorzy i sympatycy DLB/LUKS „Bałtyk”