Szanowni Państwo, Drodzy Biegacze – informujemy, że tegoroczna edycja biegu, będąca dotychczas pod znakiem zapytania, finalnie zostanie przeprowadzona. Pozytywna decyzja w tej sprawie zapadła w ciągu kilku ostatnich dniach, a patronat nad tym wydarzeniem objął tradycyjnie już Burmistrz Dziwnowa. Mając jednak na względzie wszystkie wymogi i rekomendacje sanitarne, zespół organizacyjny opracuje w najbliższym czasie nowy Regulamin biegu, uwzględniający wszystkie epidemiczne wytyczne, przewidziane dla imprez sportowych. Już teraz jednak informujemy, że właśnie z względów bezpieczeństwa, w tegorocznej formule wydarzenia, nie przewidujemy organizacji biegu dla najmłodszych uczestników – przedszkolaków.

Co także chcemy podkreślić – limit biegaczy zostanie najprawdopodobniej ograniczony do 150 uczestników. Po ogłoszeniu terminu zapisów do biegu, będziemy Państwa na bieżąco informowali o ewentualnych zmianach i dodatkowych ustaleniach. Dla przypomnienia, tegoroczny bieg „Cztery mile Jarka” jest zaplanowany na 15 sierpnia 2020 roku (sobota). Chcemy także dodać, że istnieje możliwość odwołania biegu z przyczyn niezależnych od organizatora (np. zaostrzenia przepisów sanitarnych). Z tego też powodu, opłata startowa będzie pobierana w biurze zawodów, bezpośrednio przed startem do biegu. Nie zmienia to oczywiście faktu, że celem usprawnienia organizacji biegu, zapisy będą prowadzone poprzez zgłoszenie internetowe.

Miło mi poinformować, że każdy zawodnik, który ukończy bieg memoriałowy, otrzyma jedyny w swoim rodzaju, ręcznie wykonany medal z ceramiki. Dla najszybszych zawodników przewidujemy również oryginalne ceramiczne puchary. Wszelkie dodatkowe informacje będzie można uzyskać od 20 czerwca 2020 roku, pod numerem telefonu 607 377 071.

Jerzy Janawa – dyrektor biegu