Od 2013 roku, w wielu polskich miejscowościach, organizowany jest bieg „Tropem Wilczym”. Pomysłodawcą i właścicielem wszelkich praw do koncepcji projektu „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest Fundacja „Wolność i Demokracja”. Celem biegu jest złożenie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, działającego w latach 1944-1963. Stąd dystans biegu wynosi 1963 m. W tym roku, tak jak w latach minionych, organizacją biegu w Dziwnowie zajmie się dowódca Garnizonu Dziwnów we współpracy z Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym „Bałtyk” Dziwnów.

Dla zwiększenia atrakcyjności zawodów, organizatorzy postanowili oprócz biegu głównego, przeprowadzić też dodatkowo bieg na dystansie 5 tysięcy metrów. Impreza odbędzie się w dniu 3 marca 2019 roku (niedziela). Start – równocześnie do obu biegów – odbędzie się punktualnie o godzinie 11.00.
Zapisy będą prowadzone w okolicy wejścia na plażę, znajdującego się na przedłużeniu ulicy Reymonta (na wysokości budynku Zespołu Szkół Społecznych im. prof. Piotra Zaremby). Osoby zainteresowane uczestnictwem w biegu, zapraszamy do zapisów w dni startu (tj. 3 marca) w godzinach od 9.30 do 10.30.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 607 377 071. Zapraszamy.