Olympic Day, czyli Bieg Dnia Olimpijskiego, to obok szeregu konkurencji biegowych, także mnóstwo atrakcji dodatkowych. Obok sympatycznie pojmowanej rywalizacji (w biegach dla dzieci, dorosłych, konkurencjach rodzinnych), na wszystkich przybyłych do Dziwnowa, będą czekali m.in. mistrzowie i medaliści olimpijscy, którzy zaproszą do wspólnych treningów.

Szymon Ziółkowski opowie o rzucie młotem, Tomasz Kucharski zdradzi tajniki wioślarstwa (przy pomocy ergometru), natomiast Janusz Zarenkiewicz przybliży metody treningowe w boksie. Na tym oczywiście nie koniec, bowiem znamienitych, sportowych gości tego dnia w Dziwnowie nie zabraknie. Wśród nich pojawi się Ryszard Wolny, zapaśnik, zdobywca złotego medalu olimpijskiego, który zaprosi do wspólnego, zapaśniczego treningu. Z każdym będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie, zdobyć autograf, porozmawiać o kulisach sportowej walki o medale. Goście Olympic Day będą do Państwa dyspozycji już od poniedziałkowego popołudnia (17 czerwca 2019 roku). Od godziny 17.00 będzie można ich spotkać w dziwnowskiej Alei Gwiazd Sportu.

Obok szeroko pojmowanego obszaru sportowego, podczas Dnia Biegu Olimpijskiego będzie można również dowiedzieć się więcej o zdrowym żywieniu oraz zgubnych skutkach zażywania tzw. dopalaczy. Swój punkt informacyjny wystawi także Komenda Powiatowa Policji, gdzie obok darmowego znakowania rowerów, będzie można uzyskać wskazówki, jak bezpiecznie spędzić zbliżające się wakacje.
Na miłośników militariów będzie czekała prezentacja sprzętu używanego m.in. w dziwnowskim 8 Dywizjonie Przeciwlotniczym, a najmłodszych (przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3) zaprosimy do udziału w „Przedszkoliadzie” przygotowanej przez dziwnowskie przedszkole „Promyk Słońca”. Każdy, kto myśli o żeglarstwie, będzie mógł spróbować swoich sił na specjalnym symulatorze (jachtu Optimist), a opowiadać o sporcie pod żaglami, będą członkowie Klubu Sportów Wodnych „Baltic” Dziwnów.

Wszystko to już 18 czerwca 2019 roku (wtorek) w Dziwnowie. Zapraszamy do parku przy ulicy Sienkiewicza, gdzie wszystkie te atrakcje będą na Państwa czekały :-).


Pragniemy również przypomnieć, iż warunkiem koniecznym do spełnienia – aby wystartować w biegu – jest dokonanie elektronicznej rejestracji. Link do panelu zgłoszeniowego znajduje się tutaj: BIEG DNIA OLIMPIJSKIEGO – ZGŁOSZENIA

Prosimy pamiętać także o tym, że rejestracja jest możliwa do niedzieli 16 czerwca 2019 roku (włącznie). Na dzisiaj jest zarejestrowanych przeszło 500 uczestników. Link do regulaminu biegu znajduje się tutaj (plik PDF): Regulamin Biegu Dnia Olimpijskiego 2019